Šachy

 

Dne 14.2.1957  byl ustaven v TJ šachový oddíl. Zakladatelem oddílu byl Rudolf Sadílek. Měl 21 členů a z toho 5 žen. Počtem žen patřil  mezi největší oddíly v Pražském kraji. Hráči byli rozděleni do dvou tříd po 8 hráčích. První přátelský zápas byl sehrán 20.  května 1957 se Sokolem Nevyklov v Neveklově. Hrálo se nerozhodně na 10 šachovnicích – tedy 5: 5. bodům. 3. června se hrálo odvetné utkání v Netvořících s výsledkem 4:7 bodům, vyhrál Neveklov. Další utkání se hrálo 6. června zápas byl se Sokolem Teplýšovice a v utkání zvítězili Netvořice 5:4 bodům. Další zápas byl s Bystřicí a vyhrála 3:2 Bystřice. V okresním přeboru družstev v bleskové hře, který se hrál v Benešově se naše družstvo umístilo na 4. místě. Přebor hrálo 6 družstev.V přeboru jednotlivců se hráč Jílek probojoval do finálové skupiny. Hráči se scházeli každé pondělí a  čtvrtek a veškeré náklady i cestovné si hradili sami.

Velký rozmach tohoto oddílu nastal v roce 1959. Počet šachistů stoupl na 80. Především přibylo mladých šachistů, které vedl učitel Bedřich Vlček. Celý oddíl opět řídil Rudolf Sadílek. V okresním přeboru družstvo zvítězilo. Žák František Hubička z Krňan obsadil 3. místo a žákyně Ivana Sadílková také 3. místo. Celé družstvo bylo také třetí. Mezi úspěšné šachisty v této době  patřili: Rudolf Sadílek, Bedřich Vlček, Jílek, Záhora, Kotek, Lagner a Mihalčík.

Ve své úspěšné činnosti oddíl pokračoval i v dalších letech. Vedoucím oddílu se stal v roce 1987 Jan Kubát, který připravoval šachysty do soutěže.Členy oddílu byli : Miroslav Tater, Ing. Petr Hrdlička, Jaroslav Šebek, Zdeněk Šembera Jan Pleml a Josef Škvor.Družstvo se umísťovalo  na předních místech  okresní soutěže a mělo možnost postoupit i do vyšší soutěže.